TFTAKiga koostöös arendatud toode pälvi auhinna

Selle aasta Eesti Parima Toiduaine konkursil pälvis väike-ettevõtete kategoorias tunnustuse Parim Jook Lõuna-Eesti väikeettevõttelt Siidrikoda OÜ toode Mimikri. See suurepärane siider on arendatud koostöös Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus teadlastega.

Mimikri on suurepärane kääritatud siider, mille maitsed ja aroomid on lihvitud teadlastega koostöös viimse detailini hoolikalt planeeritud tootmisprotsessi käigus.

Mimikri on ka varem ekspertide tähelepanu köitnud. Eelmisel aastal toimunud International Cider Challenge’i konkursil kuldmedali teeninud Mimikri paistis silma eriliselt puhta pirnise aroomiga, kuigi on valmistatud vaid õunamahlast.

Jookide tootearendus TFTAKis

Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuses on lisaks teistele toidutehnoloogia valdkondadele tugev kompetents fermenteeritud jookide arenduses ja fermentatsiooniprotsesside optimeerimises. Jookide tootmises on viimastel aastatel kogu maailmas toimunud plahvatuslik areng. Olemasolevaid tooteid täiendatakse ja uuendatakse pidevalt. Turule on sisenenud palju uusi tootjaid, kes pakuvad väga mitmekesist valikut: laua- ja mineraalvett, maitsevett, karastusjooke ning lahjasid alkohoolseid jooke.

TFTAKi teenusetest toidutoodete arendamisel loe siit. Pakume teenusena erinevate jookide tootearendust ja tarbijauuringute läbiviimist, lisaks aitame lahendada kõrvallõhnade ja -maitsetega seotud probleeme ning teostame põhjalikke keemilisi analüüse toodete koostise ja säilivuse kirjeldamiseks.