TFTAKi partnerid vallutavad rahvusvahelisi turge

Rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti käsitöösiidritootja Siidrikoda valmistub Soome ja naaberriikide turgudele laienemiseks. Selleks laiendatakse tootmist ja otsitakse kodumaiste õunte väärindamiseks täiendavaid viise.
Siidrikoja juhi Sulev Nõmmanni sõnul on kümneaastase arendustöö tulemusena valminud Eestis käsitöösiidrid, mis on pälvinud rahvusvahelist tunnustust nii maitse kui ka tootedisaini eest. Nüüd on tõsiselt ette võetud nii tootmise laiendamine kui ka välisturgude vallutamine.

“Meie esimeseks sammuks on Soome turule pääsemine. Tänu mitmeaastasele arendustööle oleme oma siidrite maitseomadustes ja kvaliteedis kindlad ning suudame täita ka aina kasvavat nõudlust,” selgitas Nõmmann.

Nõmmanni sõnul on mõni aasta tagasi alanud käsitööõllede buumi kõrval järjest suuremat hoogu kogumas käsitöösiidrite populaarsus. “Meil on Euroopa turule pakkuda väga hea kvaliteedi ja unikaalsete maitseomadustega naturaalseid siidreid. Järgmise sammuna laiendame oma tootmist, et võimalikult täiuslikult ära kasutada õuna kui toorainet ja pakkuda uusi tooteid, millel on arvestatav globaalne ekspordipotentsiaal,” sõnas Nõmmann.

Loe edasi