TFTAKi partner Siidrikoda sai mainekal konkursil hõbemedalid nii maitse kui ka tootedisaini eest

Eesti käsitöösiidritootja Siidrikoda pälvis rahvusvahelisel siidrikonkursil, kus osales 183 tootjat üle maailma, hõbemedalid nii maitse kui ka tootedisaini eest.

Traditsioonilise rahvusvahelise siidrikonkursi International Cider Challenge 2016 korraldas Suurbritannia mainekas jookidele spetsialiseerinud üle 150-aastase ajalooga väljaanne Off Licence News. Parimad tooted valiti pimetesti käigus 183 tootja toodangust. Eestist ainukestena pälvisid maitse eest kõrge tunnustuse ja hõbemedalid Siidrikoja kuiv siider Snoob ja maitsestatud siider Säde. Tootedisaini eest said hõbemedali Siidrikoja kolm siidripudelit Snoob, Hipser ja Säde ning uudse lahendusega kinkepakend.

Siidrikoja siidrimeistri Rain Kuldjärve sõnul viis kõrge tunnustuseni aastatepikkune arendustöö ja pühendumus. “Käsitöösiidri tootmine on Siidrikoja jaoks sügav huvi ja kirg. Oleme Eestis ainukesed, kes valmistavad käsitöösiidrit oma õunaaiast pärit teadlikult valitud õunasortidest kindlate retseptide alusel. Teadusliku lähenemise tõttu ja kaasaegse laboratoorse baasi toel oleme oma siidrite maitseomadustes kindlad ning saame pakkuda ka stabiilselt kõrget kvaliteeti,” selgitas Kuldjärv, kes peatselt kaitseb Tallinna Tehnikaülikoolis siidri tootmise teemal ka oma doktorikraadi töö. Samas kinnitab ta, et uuringud sellega ei lõpe.

Loe lisaks