TFTAK testis Erik Orgu toitumiskava

Juba 30 päeva erikorgu.ee toitumiskava järgimist muudab oluliselt paremaks enesetunde, kehakaalu ja ka soolemikrobioota koostise, selgus 2017. a kevadel läbi viidud teaduspõhisest uuringust koostööst Erik Orguga. Toitumiskava jälgijate seedekulgla mikrobioota ehk bakterikooslused muutusid 4 nädala jooksul oluliselt, rääkimata silmnähtavalt langenud kehakaalust.

Uuringuga tehti kindlaks, et erikorgu.ee toitumiskava:

sobib kehakaalu reguleerimiseks
parandab sooletalitlust; vähendab ülekaaluga ja suurendab normaalse kehakaaluga seostatud bakterite hulka soolestikus;
vähendab põletikuliste protsessidega seostatud bakterite hulka;
vähendab bakterite hulka, keda on seostatud 2. tüübi diabeedi ja südameveresoonkonna haigustega;
soodustab heade verenäitajatega seostatud bakterite kasvu.

Märkimisväärne kaalulangus

Kas teadsid, et seedetrakti, eriti jämesoole bakterikooslused on üheks oluliseks teguriks, millest sõltub meie kehakaal? On näidatud, et ülekaaluliste inimeste soolestikes elavad bakterikooslused erinevad normaalkaalus olevate inimeste omadest. Tervislik toitumine toetab tervet mikrobioomi, st kasvab nende bakterite proportsioon, mis reguleerivad kehakaalu. Inimestel, kes jälgisid erikorgu.ee toitumiskava suurenes näiteks Alistipes, Christensenellaceae, Ruminococcus bicirculans osakaal soolekooslustes, neid baktereid on seostatud normaalse kehamassiindeksi ja kaalulangusega varasemates uuringutes.

Meie uuringus osalejate keskmine kaalulangus 30 päeva jooksul oli 7.3 kg, sealjuures suurim 14 kg.

Ülekaaluga seostatud bakterite hulk väheneb

Kui üldiselt seostatakse bifidobaktereid hea tervisega, siis ülekaalulistel inimestel on nende hulk keskmisest oluliselt suurem. Ka antud uuringus saadi sarnased tulemused, uuringu jooksul täheldati Bifidobacterium osakaalu normaliseerumist paralleelselt ülekaalu vähenemisega ja muutumist sarnasemaks normaalkaaluliste tervete eestlaste soolemikrobioota näitajatele.

Loe lähemalt tulemustest siit!

EU