Tervisekontrolli ja mikrobioomi analüüsi tõlgendamise seminar treeneritele

SYNLAB Koolituskeskus kutsub pärastlõunasele seminarile, kus mikrobioomi ja toitumisteadlane selgitab, millist kasulikku infot toitumiseks ja treeninguteks annab soolestiku mikrobioomi analüüs. Laboriarst juhendab ühe tipp- ja harrastussportlase vereanalüüside põhjal, kuidas saadud tulemusi tõlgendada.

Seminar on suunatud eelkõige personaal- ja jõusaalitreeneritele, et tõsta teadlikkust vereproovide olulisusest sportlaste treening- ja toitumissoovituste koostamisel, anda teadmisi sportlastele olulistest vereproovidest ning mikrobioota uuringust ja nende tulemuste tõlgendamisest ning erinevate vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide rollist spordis.

Aeg ja koht: 8.05.2019, kell 13-16:15 SYNLAB Tallinna kesklabori saalis, Veerenni 53a, 5. korrusel.
Parkimine maja ümber on tasuta. Kohale saab ka bussiga nr 16.

Seminar on tasuta. Osalejatele väljastatakse tõend 4 täiendustunniga.

AJAKAVA:

13:00-14:30               Tervisesportlasele olulised vereanalüüsid tippsportlase näitel

Lektor: SYNLABi laboriarst dr Anneli Raave-Sepp

Ülevaade vereanalüüsidest, mida on sportlastel oluline jälgida, et hinnata treeningute mõju organismile, organismi taastumist koormusest ning milliste analüüside abil saab avastada ülekoormuse tekkimise riski. Vaadeldakse 12 erinevat vereanalüüsi ning leitakse võimalikke soovitusi.

14:30-14:45              Paus

14:45-15:15               Mikrobioom, toitumine ja liikumine

Lektor: bio- ja toiduainete tehnoloog Kaarel Adamberg

Inimese seedetraktis on samas suurusjärgus mikroobirakke kui inimeses keharakke. Tänu soole mikroorganismide ehk mikrobioota ainevahetuslikule mitmekesisusele on võimalik inimese seedetraktis seedumatuid toidukomponente lagundada ja neist kasulikke ühendeid toota. Tänapäeva rafineeritud toitude maailmas jäävad bakterid meie kõhus tihti nälga. Seega on oluline jälgida toiduainete pakendeid ning lugeda, mida need sisaldavad ja kas kõik lisaained on ikka vajalikud, sh mõeldes, et ka kõhuelustik oleks rõõmus ja terve.

Räägime seedetrakti mikrobioota kujunemisest ja muutumisest elu jooksul, toidu jm tegurite ning mikrobioota seostest, mikrobioomi analüüsimise võimalustest. Selgitame, millist infot analüüs sisaldab ja kuidas kasutada saadud infot seedimise toetamiseks, seedeprobleemide ennetamiseks või leevendamiseks. Samuti sellest, mida silmas pidada kiudainerikaste toiduainete valimisel ja kiudainerikaste toidulisandite tarbimisel.

15:15-16:15               Vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide roll spordis, harrastussportlase analüüside näitel

Lektor: SYNLABi laboriarst dr Anneli Raave-Sepp