Sooletervise seminar toitumisnõustajatele ja –terapeutidele

SYNLAB Koolituskeskus korraldab TFTAKiga koostöös toitumisnõustajatele ja -terapeutidele seminari, mis keskendub soole tervisele. Lektoriteks on Eesti ja Soome teadlased.

Osaleja saab ülevaate seedetrakti mikroobikoosluse uuringust, teadmisi, kuidas seda tõlgendada ning kuidas nõustada kliente, kellel on krooniline kõhulahtisus või -kinnisus, laktoosi- ja gluteenitalumatus (tsöliaakia) või kellele on määratud antibiootikumravi.

SYNLAB Koolituskeskus on akrediteeritud koolituskeskus ja osalejatele väljastame seminari lõpus 5 täiendustunniga tõendi.

Koolitus on toitumisnõustajatele ja -terapeutidele tasuta, selle kulud katab SYNLAB Eesti, kelle eesmärk on valdkonna teadlikkust tõsta. Vajalik on eelnev registreerimine.

Koht: SYNLABi Tallinna kesklabori saalis, Veerenni 53a, 5. korrusel.

Ajakava:

12.45-13:00              Registreerimine

13:00-13:30             Inimese mikrobioom – mis ja milleks? – dr Epp Sepp

Inimese seedetraktis on samas suurusjärgus mikroobirakke kui inimeses keharakke. Dr Sepp annab ülevaate seedetrakti mikroobikoosluse kujunemisest ja muutumisest elu jooksul, sh mis on mõjutajad ja mikroobikoosluse rollist soolestikus.

13:30-14:45             Mikrobioomi uuringust – patsiendist analüüsi tulemuseni (inglise keeles) – dr Viktória Sassi-Prantner, PhD

Mikrobioomi analüüsi tulemuste kasutamine praktikas, edulood, võimalused ja tulevikuvisioon.

14:45- 15:00             Mikrobioomi uuringust – Kätrin Karu/Gerly Kedelauk

Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) esindaja räägib eestlasega läbi viidud mikroobi koosluse uuringu tulemustest ning uudsest soole mikrobioomi analüüsimise võimalusest Eestis.

15:00-15:15                Paus

15:15-15:45               Kõhulahtisusega patsiendid  – patogeensed mikroorganismid soolestikus – dr Paul Naaber

Ülevaade infektsioossetest kõhulahtisustest: olulisemad patogeenid ja nende diagnoosimine.

15:45-16:15               Antibiootikumid mikroobikoosluse mõjutajana – dr Paul Naaber

Kuidas antimikroobne ravi mõjutab seedetrakti mikroobikooslust.

16:15-16:45               Laktoosi- ja gluteenitalumatus (tsöliaakia) – dr Meeli Glükmann

Ülevaade jätkuvalt aktuaalsete seedeprobleemide laktoosi- ja gluteenitalumatuse (tsöliaakia) väljakujunemise võimalikest põhjustest ja varajase diagnostika vajadusest. Millist infot annavad laktoositalumatuse ja tsöliaakia laborianalüüsid ja kuidas kasutada saadud infot seedeprobleemide põhjuste tuvastamiseks ning vajadusel toitumise korrigeerimiseks?

16:45-17:00              Seminari lõpetamine, tõendite väljastamine