Mikrobioom

Mikrobioom on soolestikus elavate mikroorganismide ökosüsteem. Soolestikus elab umbes sama palju mikroorganisme kui on meie endi rakke terves meie kehas. Toetades õige toitumisega oma soolekoosluse “kasulikke” baktereid ja pärssides “kahjulike” bakterite kasvu on võimalik oluliselt vähendada ebamugavustunnet ja tõsta oma elukvaliteeti. www.microbiome.ee

Toetades õige toitumisega oma soolekoosluse “kasulikke” baktereid ja pärssides “kahjulike” bakterite kasvu on võimalik oluliselt vähendada ebamugavustunnet ja tõsta oma elukvaliteeti.

Tänaseks on näidatud, et muutused mikrobioomi koostises ja mitmekesisuses on seotud mitmesuguste sagedaselt esinevate autoimmuun- jt haigustega nagu nahaprobleemid, allergiad, ülekaal, seedetrakti haigused (ärritunud soolesündroom), südame- ja veresoonkonna haigused, diabeet, reumatoidartriit jpm. Kui Teil on kõhus ebamugavustunne, toidutalumatus, krooniline põletik või ebaselged allergilised nähud, tasub uurida mikrobioomi ja kriitiliselt üle vaadata oma toitumine. Mikrobioomi analüüs võimaldab hinnata seniseid söömisharjumusi ning anda personaalseid toitumissoovitusi.

Mikrobioomi analüüs

TFTAK on turule toonud mikrooobikooslusi analüüsiva teenuse, mis põhineb teatud DNA järjestuste sekveneerimisel. Teenust pakutakse nii toidu-, tööstuse-, keskkonna- kui ka seedetraktiproovide analüüsil. Väljaheiteproovide analüüs annab ülevaate soole mikroobikooslusest nagu bakterite osakaalud, põletikega seostuvate bakterite liigid/hulk, bifidobakterite ja laktobatsillide hulk ning hinnata valkude ja kiudainete tarbimise tasakaalu.

Annab võimaluse:

  • saada ülevaade oma kõhuelustiku elanikest
  • jälgida mikrobioomi taastumist pärast antibiootikumravi
  • näha dieedi või toitumispiirangu mõju mikrobioomile
  • kontrollida toitumislisandi mõju mikrobioomile
  • võrrelda oma kõhuelustikku näiteks pere, sõbra või koera kõhuelustikuga

Rohkem infot www.microbiome.ee