Meie teeme tuleviku liha

The Good Food Institute on organisatsioon, mis tihedas koostöös teadlaste, investorite ja ettevõtjatega on eesmärgiks seadnud jätkusuutliku ja ausa toidu arendamisele. Instituudi fookus on ennekõike laboris kasvatatud ja taimsel-toorainel baseeruvatel liha analoogidel – toidul, mida peetakse maitsvamaks, sööjale ohutumaks ja  planeedile tervikuna paremaks, kui meie harjumuspärane liha.

Eelmisel aastal kuulutas The Good Food Institute välja 3 miljoni dollari suuruse fondiga teadustööde konkursi, kuhu kandideeris 66 uurimisprojekti, 18 riigist. Nende hulgast valiti 14 teadlast, kelle projektid said GFI Competitive Research Grant Program fondist rahastuse oma uurimistöö läbiviimiseks. Rahastati projekte, mis keskenduvad taimsel toorainel baseeruvate liha analoogide ja laboris kasvatatava liha arendamisele.

Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuses projekti vedav Mari-Liis Tammik ja projekti meeskond on väga põnevil. “Tehtav uurimistöö, Kaeravalgu fermenteerimine kasutamiseks liha analoogide välja töötamisel, on uudne lähenemine paremini seeditavate taimsel toormel baseeruvate liha analoogide tootmisel”, ütleb ta.

See the full list of grantees here: https://lnkd.in/diA86qd