Piimatooted

Teenused

1) Tehnoloogiliste probleemide lahendamine
2) Tootearendus ideest teostuseni
3) Turuanalüüs
4) Keemilised, füüsikalised ja mikrobioloogilised analüüsid
5) Sensoorne hindamine
6) Tarbijakatsed

Toorained

1) Lehmapiim
2) Kitsepiim
3) Kaer
4) Soja
5) Kookos
6) Mandel
7) …

TFTAKis on välja töötatud metoodite kompleks, mis võimaldab uurida ja põhjalikult kirjeldada erinevate piimatoodete valmistamise protsessi alates toorpiimast kuni valmistooteni. See annab võimalust püstitada ja lahendada piima kvaliteedi ning omadustega seotuid probleeme ja piimatoodete tootmisprotsesside uurimise, kontrolli, optimeerimise, arendamise ja stabiilsuse juhtimise ülesandeid uuel tõhusamal viisil.

Fermenteeritud piimatoodete (juustu, kohupiima, jogurti, jms) valmistamisel on oluline valida sobivat juuretiskultuuri ning sellele vastava käärimistemperatuuri, et tagada soovitusliku maitse, tekstuuri ja aroomiga toodet. TFTAKis arendatud ja kasutusele võetud mikrokalorimeetriline kompleks meetod võimaldab uurida ning kirjeldada juuretiste kasvu mudelpiimades ja –juustudes ning saadud teadmised on pärast rakendatavad piimatoodete arendamisprojektides ja ka tööstuste tasemel. Kogemus, mis on saadud piimageelide reoloogiliste omaduste ning valgu põhjaliku proteolüüsi uurimisel on kasutatavad eeskätt laagerdamata ja laagerdatud juustude retseptide arendamisel ning optimeerimisel, vajadusel ka juustu küpsemisprotsessi ulatuslikul kirjeldamisel.

Tänu kiirete DNA sekveneerimismeetodite arengule TFTAKis on tekkinud efektiivsed meetodid piimatoodetes ning toodete valmimise jooksul mikrobioloogiliste protsesside jälgimiseks ja kontrollimiseks ning rakendatud juustu tootmis- ja küpsemisprotsesside ning juuretisebakterite autolüüsi protsesside uurimiseks.

TFTAKis on võimalik valmistada katsetooted ning hinnata nende omadusi instrumentaalsete meetoditega (keemilised, füüsikalised ja mikrobioloogilised analüüsid) ning ulatusliku sensoorse analüüsi teel, et uurida valmistoodete maitse, aroomi ja tekstuuri vastavust tarbijatele.

Kirjuta meile