Pagaritooted

Koduste leivaküpsetajate rõõmuks Vaga Aed OÜ-ga loodud unikaalne leivajuuretis on näide Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse teadlaste koostööst tootjatega.  Kuiv leivajuuretis teeb koduse leivaküpsetamise oluliselt mugavamaks, sest võimaldab üheetapilist leivategu. Kasutatav juuretisebakter on stabiilne ja säilib kaua.

Tänapäeval on pagaritoodete arendamisel üha suurem roll toiteväärtuse tõstmisel, säilivusaja pikendamisel ning uuenduslike lisandite kasutamisel. Uute komponentide lisamisel võib osutuda probleemiks sobiva struktuuriga toote saamine. Meie laboris on võimalik arendada uusi retsepte, optimeerida küpsetusrežiime, valida sobivad lisaained ning teostada valmistoote põhjalikud analüüsid. Laboratoorsete katsete tulemusena edukaks osutunud retsepte on võimalik meie spetsialistide abiga juurutada ka tööstuses.

Meil on kogemus ka pagaritoodete rikastamises kiudainete, kasulike rasvade ja mikroelementidega ning alternatiivsete jahude kasutamisega. Turu suurenev nõudlus gluteenivabade toodete järele on osutunud pagaritööstustele märkimisväärseks väljakutseks. Traditsioonilised retseptid ning toorained ei sobi ning tehnoloogiline protsess on oluliselt keerukam. Enne tööstuslikus mahus katsetamist on võimalik TFTAKis retsepte arendada, valmistada proovipartiid ning viia läbi säilivuskatsed koos põhjaliku sensoorse anaüüsiga.

Kirjuta meile