ETTA (Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsioon) konverents

Konverentsil saab proovida TFTAKis välja töötatud Elsavie sarja toodetega valmistatud smuutisid!

Toitumisteraapia on Eestis uus eriala – tänu uutele kutsenõuetele on tänaseks päevaks eraldatud toitumisteraapia ja funktsionaalne toitumisteraapia. Praegusel hetkel on meil koolitatud juba u 40 toitumisterapeuti. Konverentsil püüame selgitada toitumisteraapia olemust ja näidata, kuidas ja missuguseid terviseprobleeme on võimalik toitumisega mõjutada.

Konverentsi ajakava:
9.00 – 10.00 Registreerimine
10.00-11.00 Toitumine ja kehafunktsioonid. Annely Soots (arst, psühholoog, funktsionaalse toitumise terapeut)
Kuidas saada terviseprobleemide korral abi toitumise muutmisest ilma eridieetideta? Toitumisnõustaja, toitumisterapeudi ja funktsionaalse toitumise terapeudi pädevus haiguspuhusel toitumisnõustamisel. Eridieetide vajadus, erinevate spetsialistide pädevused nende määramisel.
11.00-11.45 Seedeelundkond ja tervis. Eliisa Lukk (molekulaarbioloogia magister, biomeditsiinitehnoloogia doktorant, funktsionaalse toitumise teraeput)
Seedeelundkonna tervise seos üldise tervise ja teiste haigustega, soolestiku tervise parandamine läbi toitumise.
11.45-12.15 Vaheaeg (tervislik snäkk)
12.15-13.00 Toitumise mõju südame-veresoonkonna tervisele. Pille Javed (arst, tervisedendaja, toitumisterapeut)
Mida peab muutma toitumises, et tekiks positiivne mõju südame-veresoonkonna tervisele ja kuidas seda saavutada? II tüübi diabeet ja südamehaigused kui ennetatavad terviseprobleemid.
13.00- 13.45 Käitumise jt vaimsete funktsioonide seos toitumisega. Sirli Kivisaar (mänguterapeut ja funktsionaalse toitumise terapeut)
Vaimse tervise seosed toitumisega lastel ja täiskasvanutel. Kas ja kuidas võib toitumine mõjutada käitumist?
13.45- 14.45 Lõunapaus (meie poolt tervislik näks).
14.45- 15.30. Toitumisteraapia praktiline rakendamine arstina. dr Helle Müller (psühhiaater, funktsionaalse toitumise terapeut)
10 aasta pikkune kogemus toitumisterapeudina. Näited elust enesest (kuidas toitumise muutmisega toimuvad muutused kehalistes haiguslikes protsessides paremuse poole)
15.30-16.15 Vähi ennetamine. Kaia Palumaa (toitumisterapeut)
Isiklik kogemus vähist paranemisel. Arutelu teooria alusel – mis võis olla vähi vallandajaks? Kuidas hoida vähi edasiarenemist kontrolli all? Mida teha, et vältida taasteket?
16.15- 16.30 Kokkuvõtted

Registreerimine kodulehel: http://toitumisterapeudid.ee/tule-konverentsile