Elsavie – ilus nii seest kui väljast

Kuidas sa end täna tunned?

Sa oled see, mida sa sööd. Õigemini – sa oled see, mida sinu kõhus elavad bakterid söövad. Hoolimata sellest, et meie keha koosneb miljarditest bakteritest, on see ka koduks vähemalt sama suurele arvule bakteritele. Enamus neist elavad meie sooltes ja aitavad toidust maksimaalselt kasulikku kätte saada. Toida baktereid nende lemmiktoiduga – mitmekesise valikuga erinevat tüüpi kiudainetest.

Kiudained tagavad hea enesetunde

Meie elu on tänapäeval kiire ja igapäevatoidus jääb sageli kiudainetest puudu. Just seetõttu oleme välja töötanud mugavad kiudainetega toidulisandid, mida saab tarbida nii kodus kui ka mujal, et sinu mikrobioom oleks alati rõõmus. Oma toitainevajaduste rahuldamiseks saad valida nelja koostise vahel. Loe lisa kiudainete ja kiudainerikaste toidulisandite kohta www.elsavie.com

Hea enesetunne tasakaalustatud seedimisega

Segu 70%-se kiudainete sisaldusega segu aitab kaasa normaalsele sooletalitlusele. Segu koosneb kuut eri tüüpi taimset päritolu kiudainetest. Toidulisand aeglustab suhkru imendumist vereringesse ja toetab normaalset kolesterooli taset veres.

Segu koostises on mitmekesine valik erinevaid kiudainete allikaid tänu millele rõõmustab see segu mikrobioomi beetaglükaani, arabinoksülaani, pektiini, inuliini, resistentse tärklisega.

Elsavie - tugev mikrobioom ja hea seedimine

Kaunis nii seest kui ka väljast

Segu, mis aitab sisemisel ilul välja paista. Lisaks hoolikalt valitud kiududele sisaldab segu ka kollageeni ja tsinki, mis aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele. See toidulisand tugevdab nahka, küüsi, juukseid ja luid.

Segu koostises peitub lisaks kollageenile ja tsingile mitmekesine valik erinevaid kiudainete allikaid tänu millele rõõmustab see segu mikrobioomi kasulikke baktereid beetaglükaani, arabinoksülaani, pektiini, inuliini, resistentse tärklisega.

Elsavie mikrobioomi-sõbralik kiudaineseguToida oma keha ja vaimu

Lihasmassi kasvatamist ja säilitamist toetav segu. Viit eri tüüpi kiudained on kombineeritud vadakuvalgu, magneesiumi, kaaliumi ja tsingiga, et toetad nii seedimist kui tagada parem taastumine ja säilitada lihsamassi sealjuures tagades sujuvam seedimine.

mikrobioom, kuidainedRahulik kõht

Selle segu unikaalsus peitud koostises, millesse valitud erinevad lahustuvad kiudained ja kolm põletikuvastast toimet omavat taimest komponenti – saialill, aaloe ja kurkum. Segu on loodud mõeldes tundliku soolestikuga inimestele. Toidulisand aitab minimeerida mehaanilist ärritust ja toetab hella seedesüsteemi.

 

 

Miks me vajame kiudaineid

Kiudaineid nimetatakse ka prebiootikumideks, sest need on oluline toit meie soolestikus elavatele kasulikele bakteritele, mis moodustavad soolestiku mikrobioomi. Bakterid toodavad soolestikus kiudaineid fermenteerides meie kehale kasulikke toitaineid, vitamiine (K ja B12), toetavad rakkude uuenemist ja närvisüsteemi tööd, lagundavad toksilisi ühendeid ning reguleerivad toidumassi liikumist soolestikus. Kui söödav toit on kiudainete vaene, siis võib see kaasa tuua soolestiku mikrobioomi koosluse vaesumise, mis omakorda alandab organismi kaitsevõimet kahjulike bakterite eest ning jätab kasulikud bakterid nälga.

Eesti Rahvastiku Toitumisuuringu põhjal jääb keskmisel inimesel päevas puudu 10-30 g kiudaineid. Kiudainete minimaalne tarbimissoovitus täiskasvanutele päevas on:

  • naistel 25 grammi
  • meestel 35 grammi
  • Lastel soovitatakse alates teisest eluaastast tarbida 8-13 grammi 1000 kcal kohta.

Kuidas tarvitada

Elsavie kiudainesegud sobivad tarbida segatuna veega, mahlaga, keefiriga või lisatuna smuutisse, müslile, pudrule, küpsisetaignasse või muudesse küpsetistesse.

www.microbiome.ee leheküljelt leiad ka meie lemmikreteptid kiudainesegude tarbimiseks – nii kooke kui smuutisid, tule ja avasta!

Veel artikleid mikrobioomi ja toitumise teemal: www.tftak.eu/kooslused