DuPont Nutrition & Health Microbiome Venture teatas kolmanda strateegilise partnerlepingu sõlmimisest

Järjekorras kolmas strateegilise partnerluse kokkulepe sõlmiti sellel nädala INRA Micalis-MGP ja DuPont Nutrition & Health Microbiome Venture vahel. Leppe raames keskendutakse DuPonti probiootiliste tüvede toimemehhanismide uurimisele inimese tervisele.

Märtsis sõlmiti strateegilise tähtsusega partnerluskokkulepe Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse ja ettevõtte DuPont Nutrition&Health Microbiome Venture vahel. Nüüd jätkab ettevõte kasvu ja teatas täna kolmandast strateegilisest koostöökokkuleppest. Värskelt avaldatud koostöölepe sõlmiti Micalis Instituudi ja MetaGenoPolis vahendusel INRAga (French National Institute for Agricultural Research). Koostöö keskendub DuPont’i probiootiliste tüvede molekulaarsete mehhanismide kirjeldamisele funktsionaalse metagenoomika abil.

“Meil on hea meel INRAMetaGenoPolis ja Micalis Instituudiga alustatud koostöö üle. DuPont on võtnud eesmärgiks laiendada võimekust ja olla mikrobioomi valdkonna innovatsiooniliider läbi tugevate strateegiliste partnerite”, ütles Microbiome Venture juht Sebastien Guery.

“Kolmas partnerluslepe on jätkuks eelmistele, millest esimese partnerlusel raames APC Corkiga töötame emade ja imikute tervist toetavate bakteritüvede eraldamise nimel. Teise partnerluslepingu, mis sõlmiti Toidu ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskusega (TFTAK) eesmärk on võtta vastu väljakutse uue põlvkonna probiootikumide kultiveerimisel. Kolmanda partnerlusega soovitakse tugevdada terviklikku lähenemist uue põlvkonna probiootikumide toimemehhanismide mõistmisel molekulaarsel tasandil. ”

Ettevõtte DuPont taustast

DuPont’il on INRAga pikaajaline koostöö juba aastast 1987. aastal, kui DuPont oli esimene ettevõte, kes toetas INRA teadustööd. Partnerlus INRAga on kaasatud ka Qualinth® võrgustikku, millele on antud Carnot Instituudi kvaliteedimärgis. Qualiment® on uurimisinstituutide ja ülikoolide võrgustik, mis on loodud selleks, et pakkuda vajalikke teaduslikke ja tehnoloogilisi ressursse, et toetada ettevõtteid uute paremate sensoorsete omaduste ja kõrgema toiteväärtusega toidutoodete väljatöötamisel ning jätkusuutliku toitumise nimel.

DuPont Nutrition & Health kombineerib toidu ja toitumise valdkonna põhjalikud teadmised viimaste teadusuuringute ja ekspertide kogemustega selleks, et luua väärtust toidu-, joogi-, farmaatsia- ja toidulisandite tööstuses. Ettevõtte tugevus seisneb innovaatilistes lahendustes, mis juhinduvad kliendi vajaduste põhjalikust tundmisest ja laiast tooteportfellist, mis aitavad nende klientidel muuta turu väljakutsed tulusateks toodeteks. DuPont Nutrition & Health kuulub DowDuPont gruppi, mis on ülemaailmne innovatsiooniliider põllumajanduse, materjaliteaduse ning tehnoloogial põhinevate materjalide valdkonnas. Rohkem infot siit.

2017. aasta lõpus asutatud Microbiome Venture on DuPont’i tegevusi toetav ettevõtlusmeeskond, mis koondab uurimis- ja arendustegevust, tootmist, juriidilist osa ja turustamist. Mikrobiome Venture investeering täiendab DuPont’i olemasolevat tooteportfelli, eriti probiootikumide ja prebiootikumide, sealhulgas inimese piimasegude oligosahhariidide (HMOs) valdkondades.

Rohkem infot DowDuPont ja Microbiome Venture kohta leiate: www.danisco.com/HMV