Analüütika

Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK) on alates 2004. aastast investeerinud infrastruktuuri miljoneid eurosid. Analüütika osakond of ettevõtte selgrooks, mis toetab kõiki teisi projekte.

Oleme välja töötanud üle 40 unikaalse laboratoorse analüütilise meetodi ning rajanud sekveneerimise täisteenust pakkuva labori:

1) Vabade aminohapete määramine (looma)toidu proovides (LC-UV-MS)

2) B-grupi vitamiinide määramine (LC-MS)

3) Tioolide määramine (LC-UV)

4) Se-Met määramine toiduproovides (LC-UV)

5) Propioonhappe määramine inaktiivsetes pärmides, pärmiekstraktides ja rakuseina fraktsioonides (GC-MS)

6) suure läbilaskevõimega 16s rRNA sekveneerimine, isotermaalne mikrokalorimeetria, iCinac eksperimendid

Sekveneerimise teenus

Pakume bakterikoosluste metagenoomse sekveneerimise teenust 16S rRNA alusel ja seenekoosluste tuvastamist (sekveneerimist) ITS2 protokolli abil. Oleme võimelised DNA-d eraldama väga erinevatest allikatest nagu keskkonna-, mulla-, taime- ja toiduproovid ning toidutööstuste erinevad tootmisetapid, et kontrollida kvaliteeti või tootmisparameetreid ning hinnata bakterite või seente esinemist. Bakteriproovide jaoks pakume ka täisgenoomi järjestamist (WGS).

Kasutame tööks tipptasemel iSeq 100 sekvenaator (Illumina), mis põhineb komplementaarsel metallioksiid-pooljuhtide (CMOS) tehnoloogial. Viimati optimeeritud ühekanaliline sekveneerimine SBS-tehnoloogia abil vähendab märkimisväärselt sekveneerimise kulusid, säilitades samal ajal kõrge andmete kvaliteedi, võimaldades meil pakkuda kiiret ja kvaliteetset teenust.

Töövoog algab DNA eraldamisega ja lõpeb täieliku aruande genereerimisega, sealhulgas bioinformaatiliste andmete analüüs, kasutades Bioni, Mothuri, QIIME, DADA2 programme amplikonide järjestamiseks ja MetaPhlAn2, HUMAnN2 WGS-i tõlgendamiseks.

Oleme klientide soovide ja eelistuste osas paindlikud partnerid ning arvestame iga tellimusega individuaalselt. Oleme suurte kogemustega vajaliku puhtusega DNA eraldamisel erinevatest lähtematerjalidest ja valmis töötama keerukate ja ebatavaliste ülesannetega. Tugevale teaduslikule alusele tuginedes oleme valmis osalema uurimisprojektides ja tehnoloogia arendamisel.

 

Write to us!