Aitame välja selgitada Eesti parimaid vegan tooteid

TFTAKiga koostöös saab tuule tiibadesse konkurss Parim vegantoode Eestis”, mida korraldab ajakiri Vegan.

Konkurssi toimumiseks on eeltöö käinud juba pikalt. Rain Kuldjärve (Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus) ja ajakiri Vegan tiheda koostöö tulemusel on välja töötatud konkursi hindamismetoodika ja viiakse läbi ka toodete hindamised. Enim kaalu on hindamisel toote maitseomadustel, kuid võetakse arvesse ka pakendit, tervislikkust ja keskkonnamõjusid.

Iga tootegrupi jaoks on eraldi ekspertkomisjon, kuhu kuulub 14 liiget. Kõik komisjoniliikmed on toiduainetööstustes, teadusasutustes ja laborites töötavad erialaspetsialistid, kes aktiivselt oma valdkonnas tegutsevad ja on soovitatud erialaliitude poolt. Kõik komisjoniliikmed on enne hindama asumist läbinud vastava koolituse. Rahva lemmiku valimiseks korraldatakse avalikud hindamised viie linna ostukeskustes avalikel üritustel, kus iga poekülastaja saab oma sõna sekka öelda.

Konkursi käigus selguvad parimad Eestis müügil olevad vegantoidud ja -joogid, mille selgitavad välja eksperdid ja rahvas! Žürii selgitab osalejate seast igas kategoorias välja parimad kolm, kuid konkursi üheks osaks on ka rahva lemmiku valimine.

Et tulevikus oleks lihtne hea maitsega vegantoitu poest leida, saavad neli tunnustatud maitset äratuntava kullast lehekujulise märgi. Kuldse lehemärgi saab esimese koha omanik, hõbedane märk kuulub teisele kohale ja pronksikarva kolmandale kohale. Rahva lemmik pälvib rohelise lehemärgi. Märgi kasutamise õigust võivad taotleda kõik äriregistrisse kantud ettevõtjad, kes tõendavad, et tooraines on kasutatud ainult taimseid koostisosi.

Vegan ajakirja lisandub alates veebruaris ilmuvast numbrist uus rubriik „Lehemärgiga tooted”, kus toome lugejateni konkursi parimad viis vegantoitu ja seda lausa neljast-viiest erinevast kategooriast. Samuti on välja toodud ekspertide hinnangud vastavate vegantoiduainete erinevate omaduste kohta, alustades toote maitsest ja lõpetades välimusega.

Tunnustuse eesmärk on tutvustada tarbijatele ja kaubandusele vegantooteid kui maitsvaid alternatiive loomsetele toodetele, muuta tarbija jaoks valiku tegemine lihtsamaks, edendada vegantoodete müüki, suurendada segatoiduliste usaldust vegantoodete hea maitse vastu, pakkuda konkurentsieeliseid ning motiveerida maaletoojaid ja jaekaupluste kette uusi tooteid müügile võtma.

Kui oled ettevõtja ja tahaksid konkursil osaleda, võta ühendust ajakirja Vegan meeskonnaga: tunnustus@ajakirivegan.ee

Konkursi tulemustest saad peagi lugeda ajakirjast Vegan.

Vegan konkursi kategooriad

Vegan konkursi kategooriad