Adapter ühendab ettevõtjad teadlastega

Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus liitus ADAPTER võrgustikuga.

ADAPTER on Eesti ülikoolide ning teadus- ja arendusasutuste vaheline koostöövõrgustik. ADAPTERi eesmärk on lihtsalt ja kiirelt viia kokku ettevõtjad ning teadlased.

„ADAPTER viib ettevõtjad kokku just neile vajalike oskustega teadlaste ja inseneridega, võimalikult kiirelt ja lihtsalt. Veebivärav www.ADAPTER.ee võimaldab ühe nupuvajutusega võtta ühendust 11 Eesti teadus- ja arendusasutusega, kus tegutseb kokku üle 3500 teadlase ja inseneri,“ kirjeldab ADAPTERi projektijuht ja Tartu Ülikooli teadmiste ja tehnoloogiasiirde ekspert Siim Kinnas platvormi ideed. „ADAPTER on mõeldud lahendama üsna põhimõttelist probleemi: kust leiab ettevõte ülikoolidest ja muudest teadus- ja arendusasutustest just selle inimese või meeskonna, kes tema küsimusest aru saab ja sellele vastata oskab?“

„ADAPTERi eesmärk on eelkõige Eesti teadus- ja arendusasutustes olemas olevate teadmiste, oskuste, aparatuurse ressursi ja muu taristu kättesaadavaks tegemine nii suuretele kui väikestele ettevõtetele,“ selgitab Kinnas. Seetõttu on ADAPTERi kasutamine – selle kaudu päringute esitamine ja selles teenuste otsimine – täiesti tasuta.

Loe lähemalt siit.